Únor 2010

Proč i jinak aktivní lidé tloustnou

23. února 2010 v 11:20 | Janet Baborake |  Blog&Me
Příjemná brunetka z redakce, kde jsem léta pracoval, přiváděla kolegyně k zoufalství. Neustále něco jedla a nebyly to jen dietní věci. Při tom měla nádhernou postavu.
Pochopila, že pro hubnutí, stejně jako pro udržení optimální váhy, je nejdůležitější nehladovět. Kdybychom sepsali, co za den spořádala, byla by to úplně normální dávka jídla. Tajemství její krásné štíhlé postavy spočívalo v jediném: rozdělila si ji do mnoha malých dávek, které uzobávala pomalu a pravidelně. Nevystresovaný organismus jí pak spaloval skoro neuvěřitelně.
Jak velká síla je v tomhle jednoduchém receptu, to ukázal třeba jeden z výzkumů. Odborníci srovnávali stravovací návyky obézních dětí s návyky těch, které měly normální váhu. "V překvapivě mnoha případech bylo hlavní odlišností rozložení jídla během dne," zdůrazňuje MUDr. Václava Kunová, přední odbornice na otázky výživy.

Nejsem blázen, snídám

Tlouštíci často nesnídají, případně ani nesvačí. Když ovšem přijdou odpoledne domů ze školy, pusa se jim jen tak nezastaví. Snědí toho mnohem víc, než kdyby jedli pravidelně. A zhoršují to i hltáním jídla. Jejich organismus, vystresovaný hladem, navíc uloží mnohem více kalorií do tukových zásob, než kdyby jedli pravidelně v průběhu celého dne.
Příčina je jednoduchá. V minulosti přežili především lidé, jejichž organismus měl lepší schopnost nastartovat úsporný režim a ukládal do zásob i kalorie, které by při dostatku potravy spálil.
"Tahle geneticky vyšlechtěná přednost se při současném přebytku jídla stává nevýhodou," říká doktorka Kunová. Člověk, který o ní ví a naučí se s ní pod dohledem odborníků zacházet, bude mít proto mnohem menší potíže s nadváhou než člověk, který to nezvládne nebo o ní nebude ani vědět.

Diplomy

12. února 2010 v 20:02 | Janet Baborake |  Blog&Me
Sry že tak pozdě.. Ale na PC jsem se moc nedostala, a když už, tak jen na chvilku a na blog nezbyl čas.. Fakt se vám moc omlouvám!!!

Miley - promo fotky

12. února 2010 v 19:40 | Janet Baborake |  Miley Cyrus

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Bleskovka

3. února 2010 v 17:45 | Janet Baborake |  Bleskovky
  1. Hoj!
  2. Co škola?
  3. Jak často chodíš na blog?
  4. Máš rád/a Miley Cyrus?
  5. Umíš dělat designy?
  6. Znáš nějakou stránku s brushema?
  7. Co na diplom?
  8. Zatím pp, pak napíšu..
  9. Aktualizace k 6.: Jestli nějakou stránku znáš, napiš adresu!

Miley na skůtru

3. února 2010 v 17:31 | Janet Baborake |  Miley Cyrus